Sorrento
Phase 1
Block 6
Middle Floor
Flat E
Transaction
location
1 Austin Road West, Kowloon Station
Contract Date: 14/05/2026
Transaction
Sorrento
Phase 1
Block 6
Middle Floor
Flat E
Transaction
location
1 Austin Road West, Kowloon Station
Contract Date: 14/05/2026
Transaction
Rent$43,000
Contract Date: 14/05/2026
SFA:
853ft²
$50/ft²
GFA:
1,125ft²
$38/ft²
Estate
SorrentoPhase 1
3Room(s)
North
76%
23.5 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Kowloon Properties Co. Ltd
The Wharf (Holdings) Limited
MTR Corporation Limited