Royal Peninsula

Block 1
25/F
Flat F
Land Reg.
location
8 Hung Lai Road, Hung Hom
Reg. Date: 07/04/2026
Land Reg.

Royal Peninsula

Block 1
25/F
Flat F
Land Reg.
location
8 Hung Lai Road, Hung Hom
Reg. Date: 07/04/2026
Land Reg.
Price$11.39M
Reg. Date: 07/04/2026
SFA:
653ft²
$17,440/ft²
GFA:
867ft²
$13,135/ft²
2Room(s)
75%
25.4 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Sun Hung Kai Properties Limited Henderson Land Development Company Limited Topcycle Development Limited