Royal Peninsula
Block 2
Low Floor
Flat E
Transaction
location
8 Hung Lai Road, Hung Hom
Contract Date: 01/03/2026
Transaction
Royal Peninsula
Block 2
Low Floor
Flat E
Transaction
location
8 Hung Lai Road, Hung Hom
Contract Date: 01/03/2026
Transaction
Rent$19,000
Contract Date: 01/03/2026
SFA:
370ft²
$51/ft²
GFA:
481ft²
$40/ft²
Estate
SouthEast
77%
25.4 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Sun Hung Kai Properties Limited
Henderson Land Development Company Limited
Topcycle Development Limited