The Belcher's
Phase 1
Block 2
41/F
Flat G
Land Reg.
location
89 Pok Fu Lam Road, Hong Kong West
Reg. Date: 07/05/2026
Land Reg.
The Belcher's
Phase 1
Block 2
41/F
Flat G
Land Reg.
location
89 Pok Fu Lam Road, Hong Kong West
Reg. Date: 07/05/2026
Land Reg.
Price$23.5M
Reg. Date: 07/05/2026
SFA:
954ft²
$24,633/ft²
GFA:
1,214ft²
$19,357/ft²
Estate
The Belcher'sPhase 1
3Room(s)
79%
25.4 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Shun Tak Holdings Limited
Sun Hung Kai Properties Limited
New World Development Company Limited
Liu Chong Hing Investment Limited