Jupiter Terrace
Block 2
Middle Floor
Flat C
location
18 Jupiter Street, Tin Hau
Kerry
Kerry
Kerry
Kerry
Contract Date:
Jupiter Terrace
Block 2
Middle Floor
Flat C
location
18 Jupiter Street, Tin Hau
Kerry
Kerry
Kerry
Kerry
Contract Date:
Rent
$23,000
$55/ft²
$37/ft²
2Rm
Layout
1
Bathroom
Estate
Property Number: H105212508
Update Date: 30/04/2026
Estate Transaction - Jupiter Terrace
Recommend Agent
- Buy
- Rent
12/05/26
Flat A, 23/F, Block 2
$7.98M
-15%
$7.98M
SFA478ft²
Holding Period 4.8 year(s)
4.8yrs
@$16,695
$9.43M
/
-15%
Land Reg.
12/05/26
22/04/26
Flat A, 23/F, Block 2
$7.98M
-15%
$7.98M
SFA478ft²
Holding Period 4.7 year(s)
4.7yrs
@$16,695
$9.43M
/
-15%
Land Reg.
22/04/26
11/12/25
Flat C, 11/F, Block 2
$5.97M
-8%
$5.97M
SFA420ft²
Holding Period 9.8 year(s)
9.8yrs
@$14,210
$6.5M
/
-8%
Land Reg.
11/12/25
07/12/25
Flat C, 27/F, Block 2
$6.2M
+65%
$6.2M
SFA420ft²
Holding Period 15.7 year(s)
15.7yrs
@$14,762
$3.77M
/
+65%
Land Reg.
07/12/25
27/11/25
Flat C, 11/F, Block 2
$5.97M
-8%
$5.97M
SFA420ft²
Holding Period 9.8 year(s)
9.8yrs
@$14,210
$6.5M
/
-8%
Land Reg.
27/11/25